Info

FAQ oraz Opis odwyku od porno krok po kroku dla początkujących znajduje się tu: http://nadopaminie.blogspot.com/2014/05/100-post-odwyk-krok-po-kroku-dla.html

wtorek, 8 października 2013

Nie przesadzajcie z bieganiem, prelekcja TED


    Polecam poniższy filmik dla biegaczy. Sam kiedyś przesadzałem z bieganiem i widziałem, że daje mi mniejsze benefity niż bym się spodziewał. Oczywiście bieganie jest zdrowe, ale w granicach rozsądku. Niestety częstym błędem jest bieganie zbyt długich dystansów albo zbyt szybko lub zbyt często. W ten sposób można  sforsować mięsień serca, który staje się nie wydolny i może być przyczyną problemów na starość lub co grosza spowodować śmierć. Oczywiście jest to pewne ekstremum bardziej tyczące się zawodowców biegających każdego dnia, ale ponieważ jest pewna moda na bieganie, staram się uczulić na ten problem.
    Jak zatem biegać zdrowo? Przede wszystkim maksymalnie 2, 3 razy w tygodniu z wolną bądź średnią szybkością. Sam czas biegania nie powinien przekroczyć 2,5 godziny na tydzień. Jeśli utrzymamy zdrowe podejście to uzyskamy opisywane korzyści osób uprawiających jogging czyli dłuższe życie (średnio 6 lat) lepszą kondycje ogólną oraz serca. Niestety sam o tym wiem, że łatwo jest biegać za szybko lub zbyt długo, gdy jesteśmy u szczytu formy i chcemy sprawdzić swoje możliwości. Nie tędy droga, biegajmy rekreacyjnie, dla przyjemności. Obecnie sam preferuje siłownię, podciąganie na drążku etc. Najważniejszym ćwiczeniem jest przede wszystkim ciągły ruch, siedzenie cały dzień to jest nasz największy wróg, dlatego starajmy się co jakiś czas rozprostować kości. Jest to jedna z przyczyn dlaczego kupiłem tablet bo mogę sobie chodzić i przeglądać strony, maile. Zapraszam do oglądania.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pamiętaj że możesz komentować anonimowo, zaznacz opcje anonimowy.